25
.
09
2023

Agencja Tigers zaprasza do współtworzenia strategii biznesowej swoich klientów

Autor:
Czas:
2
min.
Za nami tydzień spędzony z klientami, który służył zebraniu wniosków będących fundamentem strategii biznesowej Tigers na 2024 rok.

We wrześniu agencja marketingowa Tigers zorganizowała po raz pierwszy inspirujące warsztaty strategiczne z klientami, które miały na celu wzmocnienie relacji, głębsze zrozumienie potrzeb klientów oraz przemyślenie największych wyzwań marketing managerów. Wydarzenie stanowiło początek procesu budowania strategii biznesowej agencji na 2024 rok. Wnioski z warsztatów zaprezentowane zostały szerszemu gronu marketerów podczas dorocznego spotkania klientów Tigers.

Warsztat Strategiczny w Splicie: Partnerstwo i Otwarty Feedback

14. września br., po raz pierwszy w swojej 8-letniej historii, agencja Tigers zorganizowała warsztat strategiczny dla klientów w malowniczym Splicie, w Chorwacji. Wydarzenie to było zaproszeniem dla grupy klientów, którzy przyczynili się do rozwoju agencji, oraz wybranych specjalistów Tigers, których praca była najwyżej oceniana w ankietach satysfakcji klientów.

Przyjechałam bez większych oczekiwań. A fajne jest to, że pozytywnie się zaskoczyłam i zainspirowałam, że wiele rzeczy możemy robić jeszcze lepiej. Doceniam, że nas tu wszystkich zabraliście i macie innowacyjne podejście również do relacji z klientami.

Anna Staszyńska, Dyrektor Marketingu Motorola Polska

To nie jest tylko rutynowe zapytanie – to prawdziwe zaangażowanie w zrozumienie naszych potrzeb.

Michał Iwan, Dyrektor Marketingu w RUNMAGEDDON

20 uczestników wydarzenia miało okazję spojrzeć na codzienną pracę z perspektywy makro, jednocześnie zacieśniając relacje i budując zaufanie. Podczas warsztatu omawiano wyzwania marketerów, a specjaliści Tigers dzielili się swoją ekspercką wiedzą. Karolina Zduńczyk opowiedziała o influencer marketingu, Kamil Obidziński podzielił się praktyczną wiedzą o e-commerce, Emil Pasierowski nakreślił 3 etapy analityki internetowej, Jakub Rojek podzielił się swoją specjalistyczną wiedzą z zakresu Big Data, a Grzegorz Chojnacki przybliżył metodę TAYA z kultowej książki "Co chce wiedzieć klient?".

Zrozumienie wyzwań klienta jako fundament udanej współpracy

Klienci w dzisiejszym środowisku biznesowym stawiają przed agencjami marketingowymi wiele wyzwań. Kluczowe oczekiwania klientów koncentrują się na zwiększeniu sprzedaży i efektywności działań marketingowych. Chcą oni, aby agencje były w stanie dostarczać strategie, które rzeczywiście generują wyniki. Jednym z głównych wyzwań jest potrzeba głębokiej analizy danych i prognozowania, co pozwala na trafniejsze podejmowanie decyzji marketingowych. Klienci oczekują również maksymalizacji zysków poprzez optymalizację wydatków reklamowych i kampanii. Ostatecznie, klienci poszukują partnerów, którzy nie tylko dostarczają usługi, ale także chętnie dzielą się swoim wiedzą i doświadczeniem, przyczyniając się do wzrostu kompetencji ich zespołów.

Dla agencji marketingowych kluczowe jest zrozumienie tych wyzwań i dostosowanie się do potrzeb klientów. Ważne jest budowanie trwałych relacji opartych na zaufaniu, które stanowią fundament udanej współpracy. Maksymalizacja wartości, jaką agencja może dostarczyć klientowi, osiągana jest poprzez partnerstwo. Agencje powinny być elastyczne i gotowe dostosowywać się do zmieniających się potrzeb klienta, nieustannie dążąc do osiągnięcia zamierzonych celów. Istotne jest także budowanie relacji eksperckich, które pozwalają agencji wnikać w specyfikę branży klienta i proponować rozwiązania dopasowane do jej kontekstu. Ostatecznie, agencje powinny dbać o kompleksową obsługę klienta, spełniając jego oczekiwania na każdym etapie współpracy i oferując dostęp do zespołu ekspertów z różnych dziedzin marketingu, co pozwala osiągać lepsze rezultaty.

Doroczne Spotkanie Klientów Tigers:
O budowaniu silnych relacji i wzajemnej inspiracji

20. września agencja Tigers zorganizowała doroczne spotkanie swoich klientów w warszawskim klubie SEN. To wydarzenie, wpisane już na stałe do kalendarzy klientów i pracowników agencji, stwarzało okazję do nieformalnych rozmów, networkingu, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji.

Energia pierwszego spotkania w biurze Tigers oraz zeszłorocznej podróży pociągiem zamienionym w dżunglę do Krakowa była tak niesamowita, że uczestnicy z niecierpliwością czekali na tegoroczne wydarzenie.

W ramach spotkania odbyła się część merytoryczna poświęcona dyskusji o wyzwaniach marketerów. Podczas dwóch paneli dyskutowano o wykorzystaniu TikToka jako narzędzia do generowania sprzedaży oraz znaczeniu budowania relacji klient-agencja w oparciu o dane, rekomendacje eksperckie, intuicje i zaufanie. W roli ekspertów wystąpili: Anna Staszyńska, Dyrektor Marketingu Motorola Polska, Adrianna Kosmalska, Dyrektor Zarządzająca w BeActive, Franciszek Bazyli Georgiew, właściciel XXII Ventures i Tigers,  Łukasz Więckowski, Client Solutions Team Lead w TikTok, Ola Bulanda, Strategy Planner w Tigers, Błażej Serwotka, Senior Digital Marketing Specialist w Tigers Paulina Pirowska, Digital Marketing Specialist w Tigers, Dorota Woźniczka, Senior Growth Specialist w Tigers.

Proces Strategiczny na horyzoncie

Tydzień spędzony z klientami służył zebraniu wniosków, które staną się fundamentem strategii biznesowej Tigers na 2024 rok. Agencja wierzy, że kluczowym elementem sukcesu jest zrozumienie potrzeb klienta i partnerstwo w pokonywaniu codziennych wyzwań.

Tak jak nasz tegoroczny proces strategiczny zaczął się od rozmowy z klientami, tak wszystko, co robimy na co dzień w Tigers, powinno zaczynać się od dobrego zrozumienia potrzeb klientów. Dbanie o relacje w biznesie ma sens. Ogromny. Jestem dumna, że udało się nam zgromadzić tak niesamowicie mocną grupę warsztatową, a także liczne grono klientów na dorocznym spotkaniu klientów Tigers.

Karolina Kawska, CEO Tigers

Tygrysy również mówią o: