Social Media
content dla
Medicover Sport
KANAŁY
Facebook
Instagram
Linkedin
Grupa na Facebook
USŁUGI
Social Media Content
Performance
ZESPÓŁ
Oliwia Jasińska
Senior Digital Marketing Specialist
Olga Paszko
Digital Marketing Specialist
Patryk Karmoliński
Graphic Designer
Wyznaczanie celów to podstawa
Wsparcie działaniami w digitalu sprzedaż pakietów Medicover Sport
Uświadomienie klientom B2C, jak wielki wpływ na wszystkie obszary życia ma sport
Wywołanie potrzeby uprawiania sportu
Dotarcie do osób decyzyjnych w firmach zatrudniających +10 pracowników
Zwiększenie popytu na produkty z oferty Medicover Sport
Chcesz z nami pracować? Poznaj ofertę Social Media Content
Jakie wyzwania stały przed nami?
客戶
Zwiększenie świadomości wartości pakietów Medicover Sport wśród działów HR i osób decyzyjnych w firmach

Jak to zrobiliśmy?

1

Strategia komunikacji marki

Przygotowując strategię komunikacji dla Medicover Sport zadbaliśmy o to, aby odpowiednio dopasować content do grup odbiorców, aktywnie korzystających z poszczególnych kanałów komunikacji.

Na Facebooku i Instagramie publikujemy treści głównie dla końcowych użytkowników pakietów sportowych - pracowników firm. Na LinkedInie natomiast komunikujemy się z działami HR oraz osobami decyzyjnymi w organizacjach. Obranie strategii zakładającej dwutorową komunikację - było strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu zabezpieczyliśmy komunikację marki na obu poziomach.

2

Angażująca komunikacja

Na profilu Medicover Sport na Facebooku zbudowaliśmy zaangażowaną społeczność osób, które są zainteresowane sportem oraz holistycznie podchodzą do swojego zdrowia, dbając o regularną aktywność fizyczną.

Dodatkowo, na platformie rozwinęliśmy grupę “Drużyna Medicover Sport”, którą w pierwszym roku naszej współpracy zwiększyliśmy o 400%, jeśli chodzi o ilość członków. Poza akcjami specjalnymi, użytkownicy grupy mieli możliwość korzystania z know how ekspertów Medicover Sport, uczestnictwa w konkursach czy inspirowania się wzajemnie w ramach aktywności, z których korzystają najczęściej.W przypadku Instagrama strzałem w dziesiątkę była dywersyfikacja formatów i treści, które się na nim pojawiają. Edukujemy nie tylko w zakresie sportu i aktywności fizycznej, ale także jego wpływie na nasze zdrowie. Skupiamy się zdrowych nawykach i staramy się je zaszczepić w naszych odbiorcach.

3

Działania na Instagramie

W przypadku Instagrama strzałem w dziesiątkę była dywersyfikacja formatów i treści, które się na nim pojawiają. Edukujemy nie tylko w zakresie sportu i aktywności fizycznej, ale także jego wpływie na nasze zdrowie. Skupiamy się zdrowych nawykach i staramy się je zaszczepić w naszych odbiorcach. Zaangażowaliśmy do naszej komunikacji ekspertów Medicover Sport, którzy tworzą rolki promujące jedną z najnowszych usług Medicover Sport - Coaching Dietetyczny. Reelsy, to format, który cieszy się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wśród naszych odbiorców.

Efekty pracy
101%
Realizacja KPI liczby obserwujących na Facebooku
296%
Realizacja KPI wyświetleń
na Instagramie
334%
Realizacja KPI zaangażowania na LinkedIn

Okiem Klienta

Współpracę z Tigers opisałabym jednym słowem - elastyczność. Typowo marketer powiedziałby o dowożeniu KPI i skuteczności, ale to jest oczywistość przy współpracy z agencją Tigers. Ja najbardziej cenię elastyczność, ponieważ Medicover Sport jest marką, która dynamicznie się rozwija i działa w bardzo zmiennym otoczeniu biznesowym. Dla nas najważniejsze jest szybkie reagowanie na zmiany i dostosowanie komunikatów oraz narzędzi do dynamicznego środowiska biznesowego. To jest dla nas kluczowe, aby osiągać zamierzone cele i to realizuje się w trakcie naszej współpracy.

Anna Gradkowska

Kierownik Marketingu Medicover Sport

Zobacz pozostałe
case studies
Oriflame | Brand & Visual Identity, Analityka i Big Data
Zobacz pełne case study
BeActive | Marketing Automation
Zobacz pełne case study

Opisz nam swoje wyzwanie, znajdziemy drogę.

NAPISZ DO NAS